Sorunuz mu var?

(+90) 533 669 65 20

Metal Enjeksiyon Mamül Üretimi

Metal Enjeksiyon yönteminde; ergimiş sıvı haldeki metal, enjeksiyon makineleri ile basınç uygulanarak kalıpların içine enjekte edilerek döküm işlemi yapılmış olur. ergimiş sıvı haldeki metale uygulanan yüksek basınç sayesinde fazla miktarda metal alaşım, kalıba çok hızlı şekilde doldurulur. Kalıp içerisindeki sıvı haldeki metal alaşımın katılaşması tamamlanıncaya kadar yüksek basınç uygulanmaya devam eder Katılaşmanın tamamlanmasının ardından kalıp açılarak itici çubuklar yardımıyla metal parça kalıptan çıkarılır.

  • Karmaşık biçimli küçük parçaların dökümüne uygundur.
  • İnce cidarlı parçalarda kalıbın tam olarak dolması sağlanır.
  • Üretim hızı yüksektir.
  • Yüzey kalitesi ve boyut hassasiyeti çok yüksek olduğundan ek bitirme işlemlerine genellikle gerek kalmaz.
  • Hızlı soğuma sonucu oluşan ince taneli içyapının mekanik özellikleri iyidir.

Zamak , kendi başına bir metal değildir, çinko bazlı metallerin alüminyum, magnezyum ve bakır ile birleşiminden oluşan bir malzemedir. Bu alaşımın sonucu (metallerin kombinasyonu), yüksek hassasiyet ve detayların tekrarlanabilirliği ile basınçlı enjeksiyonla Zamak parçaları oluşturmak için kullanılan çok yönlü bir malzemedir. Sertliği, yüksek gerilme direnci, plastik şekil değiştirebilirliği ve iyi şekillendirilebilirliği vardır. Zamak kromlanabilir, boyanabilir ve işlenebilir.

Zamak , elektronik konektörlerin yanı sıra telekomünikasyon ekipmanı ve el bilgisayarları için şasi, raflar ve korumalara karşı korumanın yanı sıra mükemmel elektrik performansı sağlar.

Öyle demir dışı renk ve teklifler gümüş gibi bir görünüm onun gri, ama aynı kolaylıkla gümüş kadar kirli almaz. Çok dayanıklıdır ve sürtünme ve şoka dayanır.

Üretimde Kullanılan Makine Parkuru

Avantajlar

Kullanılan Sektörler